Titulní obrázek


Značka Hyundai hlásí návrat do WRC

Pokud patříte mezi příznivce rally, máme pro vás dobrou zprávu. Značka Hyundai konečně naplno spouští program WRC. Hlavním krokem je založení společnosti Hyundai Motorsport GmbH.

V rámci projektu byl šéfem týmu jmenován Michel Nandan, který má mnohaleté zkušenosti ve WRC, prezidentem společnosti se stal Gyoo Heon Choi.

My už víme, že se Hyundai vrací do světové rally, svůj záměr vstoupit do mistrovství světa oznámila automobilka v září 2012 na pařížském autosalonu a aktuálně nyní vyvíjí soutěžní vůz WRC. Speciál bude stát na základě modelu i20 a cíl je jasný, nastoupit do kompletní sezóny mistrovství světa 2014.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Hyundai není ve světě rally žádným začátečníkem, a i když by se mohlo zdát, že sází spíše na praktičnost, rodinu a užitnou hodnotu s přijatelnou cenou, má na svém kontě tisíce ostrých kilometrů na asfaltu, sněhu i šotolině, v prestižní disciplíně motoristického sportu působila značka už v letech 2000 až 2003.