Titulní obrázek


Pikes Peak 2013

Na letošní závod do vrchu Pikes Peak se určitě těší jak automobilka Hyundai, tak závodník Rhys Millen. Jejich spory jsou u konce spolupráce je již domluvená. Rekordmana tak uvidíme za volantem v Genesisu. Již koncem června.

Rhys Millen obnovil partnerství s korejskou automobilkou do takové míry, že bude letos opět závodit na slavném závodě Pikes Peak za volantem upraveného Genesise. Zdá se tedy že spory mezi závodníkem Millenem a automobilkou Hyundai opět stojí.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Poslední červnový den se pokusí projet 19,99 km dlouhý úsek rychleji, než za loňských 9:46.164. Byl to opravdu šokující čas, Rhysovi se tak povedlo ujet závod pod deset minut. Nebude úplně jednoduché vyškrábat se na samotný vrcholek hory v Coloradu ještě rychleji, protože právě tenhle čas je aktuálním rekordem.

Kromě toho si Hyundai do Colorada přiveze ještě jednu těžkotonážní zbraň. Tvarem sice bude připomínat Hyundai Genesis, ale půjde o lehoučký speciál s motorem naladěným na 900 koní a 1083 Nm. Pokud se tedy nepodaří zlepšit čas s loňským modelem, pak s tímhle určitě ano.