Titulní obrázek


Pancéřovaný Hyundai Equus má majitele

Šéf Organizace spojených národů Pan Ki-mun převzal limuzínu Equus od automobilky Hyundai. Model má prodloužený rozvor. Bohužel, nevíme, jak silný útok limuzína vydrží, ani jaký agregát pracuje pod kapotou vozu.

Automobil samozřejmě dostal balistickou ochranu. Ještě aby ne, když se v něm bude vozit jeden z nejvýznamnějších politiků světa. Hyundai však nespecifikoval, jak silný případný útok tato limuzína vydrží. Pancéřovaný Equus byl vyvinut ve spolupráci s německou společností Stoof International. Předání auta Pan Ki-munovi proběhlo v pondělí u sídla OSN v New Yorku. Nyní je Pan Ki-mun ve druhém funkčním období, které skončí na konci roku 2016.

Šéf OSN bude jezdit s již faceliftovaným Equusem. Ten dostal modernější příď s menším množstvím chromu, koncové svítilny jsou diodové. Uvnitř byla přepracována palubní deska, nový je volant či volicí páka převodovky. Základní Equus je dlouhý 5.160 milimetrů, jeho rozvor činí 3.045 mm. Prodloužená verze má rozvor delší o 30 centimetrů.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Nabídka motorů čítá dva benzinové agregáty – vidlicový šestiválec 3,8 GDi (246 kW a 395 Nm) a vidlicový osmiválec 5,0 GDi (306 kW a 510 Nm). Jejich síla je posílána na zadní kola prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky. Automobilka Hyundai nicméně neoznámila, jaký agregát pracuje pod kapotou limuzíny pro generálního tajemníka OSN.