Titulní obrázek


Novinky automobilky Hyundai

Korejský výrobce si na ženevský autosalon připravil dvě SUV a jeden závodní speciál. Jedná se o modely Grand Santa Fe, ix35 a i20 WRC. A na co se můžeme těšit?

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Hlavním tématem na stánku Hyundai byl nový model Grand Santa Fe. Oproti menšímu modelu je Grand Santa Fe vyšší (o 10 mm), širší (o 5 mm), delší (o 225 mm) a má o deset centimetrů delší rozvor. Díky tomu pojme až šest nebo sedm cestujících a k tomu kufr spolkne 607 litrů haraburdí. 

I když si ho s "malým" Santa Fe můžete docela snadno splést, stejné nejsou. Jiná je maska chladiče, mlhovky i přepracované nárazníky nebo lité disky. O pohon se stará výhradně naftový 2,2 litrový čtyřválec o výkonu 197 koní.

K vidění byl i faceliftovaný Hyundai ix35. Ve zkratce. Vůz dostal bi-xenonové světlomety s LED osvětlením a novou masku chladiče. Změny se udály i v interiéru, nejvíc je to vidět na novém přístrojovém panelu Supervision, všimnete si ale i lepších materiálů a několika nových drobností.

Hyundai ale ukázal, že myslí i na své sportovní aktivity. Přepracovaný závodní koncept pro šampionát WRC dostal pozměněný nárazník a masivní křídlo na zádi. Co pohledem neodhalíte jsou přepracované tlumiče a tužší karoserie. Testování bude probíhat po zbytek letošního roku, aby byl vůz připravený vyrazit v roce 2014 na závodní tratě.