Titulní obrázek


Hyundai ix35

Tak jsme se dočkali. Jihokorejský výrobce Hyundai konečně zveřejnil snímky nového terénního modelu ix35. Navíc se ve své celé kráse představí na autosalonu v Ženevě. Výrobu má na starost továrna v Nošovicích. A na co se můžeme těšit?

Nové provedení SUV přichází na scénu tři roky po představení původního modelu ix35. Opět jej navrhlo a vyvinulo Technické středisko Hyundai Motor Europe v německém Rüsselsheimu. Hyundai ix35 se stal nejrychleji prodávaným modelem v evropské historii značky, loni automobilka prodala 87.000 vozů.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Nový ix35 je pro Hyundai v Evropě důležitým modelem. Vzhledem k obrovské popularitě původního vozu se muselo zajistit, aby realizovaná vylepšení tuto oblibu zachovala.

Hyundai v Nošovicích vyrábí od roku 2008 velkou část svých evropských modelů. Továrna zaměstnávající 3500 lidí vyrábí modely i30 ve třech verzích, ix20 a SUV ix35.

Automobilka Hyundai se ve světových žebříčcích deseti nejspolehlivějších vozů zpravidla neobjevuje. Napak japonská auta se v anketách a testech objevují nejčastěji. Na prvním místě si jejich majitelé chválí spolehlivost a přesnost. Německý motoristický deník Auto Bild však automobilku Hyundai vidí jako nejkvalitnějšího výrobce vozů za roky 2010 a 2011.