Titulní obrázek


Hyundai i30 slaví velký úspěch

Automobilka Hyundai nyní slaví úspěch po celém světě. Celosvětový odbyt modelu i30 překročil počet milionu vozů. Řadí se sem i generace s kódem FD (rok 2007).

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Vyváží se ovšem do šedesátky zemí, kromě starého kontinentu také na Blízký východ, do Afriky, Karibiku, Austrálie a Tichomoří. Modelová řada i30 byla od uvedení na trh v roce 2007 těžištěm nabídky naší značky v Evropě. Byl to první vůz navržený a vyráběný v Evropě a nabízející zákazníkům vysokou kvalitu, nízké emise a vynikající poměr mezi cenou a výkonem, což jsou všechno vlastnosti spojované v současnosti se značkou Hyundai.

Obě generace byly vyvinuty v HME Technical Center v německém Rüsselsheimu a ta současná respektuje fluidní tvary exteriéru. Nabízí se nejen jako pětidveřový hatchback a kombi, ale i ve třídveřovém provedení, které u „jedničky“ chybělo. Měla jej v portfoliu jen sesterská Kia Cee'd, nyní se síly v tomto ohledu vyrovnaly. Američané si navíc mohou koupit Elantru GT se dvěma páry bočních dveří a výklopnou zadní stěnou. Ta se ovšem vyrábí v Jižní Koreji. Od naší i30 se však vzhledově liší jen v detailech.