Titulní obrázek


Hyundai che porazit model BMW řady 3

Automobilka Hyundai chce porazit model BMW řady 3. A to prostřednictvím nové generace Hyundai Genesis. Vůz by měl být nabízen s pohonem všech kol. Firma také přemýšlí, že by příští generace Genesisu Coupé mohla konkurovat BMW řady 3 (v případě kupé zřejmě řadě 4).

Příští generace Genesisu sedan pak bude nabízena i s pohonem všech kol. Podoba tohoto budoucího automobilu bude ještě letos naznačena ve formě konceptu. Automobilka dále zvažuje, že by začala vyrábět prémiový crossover. V plánech není ani minivan nebo konkurent Nissanu Murano CrossCabriolet. Hyundai také počítá s evolucí svého současného designérského trendu, z Fluidic Sculpture se tak stane Fluidic Precision. Tento směr má být vyzrálejší a méně extrovertní. Už o křivkách nové generace Santa Fe generální ředitel Hyundai tvrdí, že jsou vyzrálejší.

Prvním vozem, který Fluidic Precision naplno využije, bude pravděpodobně budoucí generace Sonaty. Ta se má dle zpráv z letošního března začít prodávat v roce 2014. V minulosti Hyundai zvažovala, že by vytvořilo novou prémiovou značku Genesis. Plánů na ní se však automobilka vzdala, protože by její vytvoření bylo moc nákladné.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Kvůli nutnému vytvoření speciálního místa u prodejců by totiž vzrostla cena takového vozu, aby se automobilce vyplatil. Pod prémiovou značkou se měly prodávat aktuální generace Equusu a Genesise. Pokud by Equus byl samostatná značka, byl by v hodnocení spokojenosti se zákaznickým servisem mezi značkami číslo dvě, hned za Cadillacem, tvrdí generální ředitel Hyundai America John Krafcik.