Titulní obrázek


Facelift modelu Hyundai ix35

Korejský výrobce Hyundai zmodernizoval kompaktní SUV ix35. Změny se budou týkat designu a hlavně užité technologie. Exteriér zůstane stejný.

Pod kapotou faceliftovaného modelu bude nyní pracovat úplně nový zážehový motor 2.0 GDI. V porovnání se starým dvoulitrem je tenhle výkonnější a úspornější, to i díky nízkotlakému systému recirkulace výfukových plynů. Dosavadní motor 2.0i DOHC měl výkon 163 koní, takže čekejte cokoli nad touto hodnotou, přesné číslo zatím automobilka neprozradila.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Exteriér vozu se moc nezměnil, kromě jedné věci, kterou jsou přední světlomety. Konečně i v ix35 můžou na cestu svítit Bi-xenonové světlomety, které doplňuje denní svícení v podobě LED osvětlení. Pokud se na vůz budete dívat trošku déle, všimnete si i trochu přepracované masky. 

Novinky čekejte i uvnitř, elektrický posilovač si polepšil o systém Flex Steer, který můžete znát třeba z modelu i30. I tady jsou na výběr tři tuhosti řízení, od komfortního, přes normální, až po sportovní. Zlepšit by se měly i některé materiály, ale nic velkého nečekejte, za největší změnu považujte nový přístrojový panel Supervision s TFT displejem.