Titulní obrázek


Countryman WRC - konec kariéry?

Countryman WRC končí svou kariéru. Prozatím nevíme, zda přejde aspoň k soukromým týmům. Je to škoda.

Návrat legendy se nekoná. Mini prostřednictvím tiskové zprávy oznámilo, že si ve vrcholné rally balí kufry a po roce a půl mizí ze scény. Faktem je, že Mini se ve WRC úplně nedařilo, ale prchnout takhle brzy je trochu zbabělost, už z toho důvodu, že jsme se mohli v příštím roce dočkat zajímavého souboje s Volkswagenem Polo WRC a čerstvě představeným modelem Hyundai i20 WRC. 

Důvodem odchodu prý není neúspěch, sama automobilka hodnotí své působení zcela opačně. Za celou dobu se na pódium postavili jen třikrát a jejich největším úspěchem bylo druhé místo na Rally Monte Carlo.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Přestože tovární značka ze soutěže mizí, je určitá naděje, že John Cooper Works Countryman WRC uvidíme i v budoucnu, v rukou soukromých týmů. Moc šancí tomu ale nedáváme, vývoj speciálu půjde k ledu, stejně jako vývoj nových součástek. Navíc Mini nestačí na konkurenci už dnes.